Kocası tarafından dövüldü ve tecavüze uğradı

Kocası tarafından defalarca şiddette maruz kalan ve tecavüze uğradığını iddia ederek dava açan Merve Tula, kocasının hala tutuklanmamasına isyan etti.

Kocası tarafından dövüldü ve tecavüze uğradı
Kocası tarafından dövüldü ve tecavüze uğradı Gizem Zalimalioğlu

Kocasından cinsel ve fiziksel şiddet gören Merve Tula, açtığı davaya rağmen tutuklanmayan kocası için isyan etti. " Kocanın tecavüzüne insanlar anlam veremiyorlar. Kocam değil de başkası olsaydı muhakkak tutuklanırdı. Ülkedeki bakış açısı bu. Şimdi tek isteğim bana işkence eden o elleri kelepçeli görmek” şeklinde konuştu.

Evlendikleri ilk gün fiziksel şiddet ve cinsel saldırıya maruz kaldığını belirten Edebiyat öğretmeni 32 yaşındaki Merve Tula ile kocası Ercüment Tula 2 Nisan 2017'de evlendi. İki tarafında ilk evliliklerinden 7 yaşlarında birer kızı var. Merve tula, evlendikten 6 ay sonra eşinin onu bulamayacağı bir sığınma evine kaçtı. Sığınma evinde yaşadığı o zor günlerde hamile olduğunu öğrendi ancak bebegini düşürdü.

Duvağı Açtığı İçin Yumruk Yedi:

Merve Tula'nın ayrı ayrı zamanlarda darp ve tehdit gerekçesiyle kocası için yapmış olduğu 20'ye yakın suç duyurusu var. Merve Tula şimdi ailesiyle birlikte yaşıyor. Geçen hafta sonuçlanan bir darp davasında Ercüment Tula makheme tarafından 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede " Can güvenliğim yok" diyen Merve Talu, telefon çağırmalı koruma aldı. Ayrıca eşine, eşinin babası ve annesine, kız kardeşine uzaklaştıma kararı aldırdı.

“Kızlarımız nedeniyle mantık evliliğiydi bizimki. En azından benimki öyleydi. Aramızda sosyoekonomik ve kültürel farklılıklar zamanla sorun haline geldi. Ben iki üniversite bitirdim. Evlendiğim gün şiddetle tanıştım. Beklediği takılar gelmediği için kızgındı. Bir de eve girdiğimizde duvağımı kendim açtığım için yumrukladı beni. Tecavüz etti. Her canımı yaktığında ailemin yanına gitmek istedim ama önüme geçip özür diledi ve bir daha olmayacak dedi. Ama daha sonra burnumu kırdı. Darp raporu aldım. Burun ameliyatı oldum. Ailemle kaldım.” sözleriyle yaşadığı zor günleri anlatan Tula, Eşiyle tanıştıktan 4 ay sonra evlenmişti.

Merve Tula, ayrıca “Bir süre sonra bir AVM’de karşıma çıkıp ‘Benimle gelmezsen bütün ailene zarar veririm’ dedi. Gittim. 3 hafta boyunca bana fiziksel şiddet, cinsel saldırı uyguladı. Boğazımı sıkıp ‘Sen benim karımsın lan, istediğimi yaparım’ diyordu. Üç suçtan hükmü olan bir insanın tutuksuz yargılanması ve benim sürekli adres değiştirerek hayatta kalmaya çalışmam adalet midir? Ben öldürülmek istemiyorum. Yaşanılan cinsel ve fiziksel saldırıların bir kısmına şahit olan çocuğum şu an psikolojik destek alıyor. Çünkü çocuğumun gözü önünde boğazımı sıktı, saçlarımdan tutup yerlerde sürükledi, tekmeler attı. Çocuğum evdeyken bana tecavüz etti.” dedi.

Bu olayın basına yansımasından sonra aynı durumları yaşayan, kocası tarafından cinsel saldırılara maruz kalan kadınlar Merve Tula'ya ulaşarak durumlarını anlattılar. Mağdur kadın,  “Hepsine yardımcı oldum, cesaretlendirdim. Eşim defalarca benimle zorla ilişkiye girdi. Ağlata ağlata. Kocanın tecavüzünü insanlar anlamıyorlar. Kocam değil de başkası olsaydı muhakkak tutuklanırdı. Ama koca olunca sanki hakkıymış gibi. Tek isteğim bana işkence eden ellerini kelepçeli görmek.” ifadelerini kullandı.

Kocası 600 bin TL istedi:

Darp davası duruşmasında eşinin kendisinden yaklaşık 100 bin TL çaldığını söyleyen sanık Ercüment Tula, eşinin şov peşinde olduğunu ve suçlamaların yalan olduğunu ekleyerek savunma yaptı. Öte yandan, sanık Ercüment Tula, eşini, öğrencilik zamanlarında FETÖ'nün toplantılarına katılmış olduğunu, konuşmalarından PKK'lı olduğunun çıkarılabileceğini söyleyerek, savcılığa suç duyurunda bulunulmasını talep etti. Mahkeme tarafından eşe karşı kasten yaralama suçundan 6 ay hapis cezası alan sanık Ercüment Tula, eşinin şikayetinden vazgeçmesi için 600 bin TL istediğini açıklayarak, suçlamaları reddetti. Ercüment Tula, Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında açılan nitelikli cinsel saldırı davasında ise 31 Ocak’ta ilk kez hâkim karşısına çıkacak.

 
Türkiye Kadın Şiddet Taciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı