Nüfus Müdürlüğü'nden önemli uyarı

Merkezi veri tabanında yapılan inceleme sonuçlarına göre 363 bin 555 vatandaşın "yerleşim yeri adres kaydı" olmadığı tespitine varıldığı açıklaması, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Nüfus Müdürlüğü'nden önemli uyarı
Nüfus Müdürlüğü'nden önemli uyarı Gizem Zalimalioğlu

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile eşleştirilen yerleşim yeri adresleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce merkezi veri tabanında tutulmaktadır. Bu veriler, seçmen askı listelerinin oluşturulması, okul kaydı, tebligatların gönderimi gibi pek çok kamu hizmetinin yürütülebilmesi için kanunlar dâhilinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının kullanımına sunulmaktadır. Merkezi veri tabanında yapılan inceleme neticesinde 'yerleşim yeri adres kaydı' olmayan 363 bin 555 vatandaşımızın olduğu tespit edilmiş, bu kapsamdaki vatandaşlarımızın oy kullanma noktasında sorun yaşayabileceği değerlendirilmiştir" denilerek bu durumun önemli olduğu belirtilmiştir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada "Bu itibarla gerek seçimlerde, gerekse diğer kamu hizmetlerine ulaşmada sorun yaşanmaması için GSM bilgilerini paylaşan 185 bin 690 vatandaşımıza ilçe nüfus müdürlüklerine müracaat ederek adres bildiriminde bulunmaları yönünde kurumumuz tarafından SMS yoluyla bilgilendirme yapılmıştır. Vatandaşlarımıza hizmet vermek amacıyla ilçe nüfus müdürlükleri hafta sonu çalışacaktır" ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

Nüfus Seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.