Rüşveti kabul eden polislere gözaltı

İstanbul'da hapis cezaları bulunan iki zanlıyı yüklü bir miktar para karşılığında salıveren polislere tutuklama kararı çıktı.

Rüşveti kabul eden polislere gözaltı
Rüşveti kabul eden polislere gözaltı Gizem Zalimalioğlu

İstanbul'da 8,5 yıl hapis cezası bulunan suçlular tarafından beş polise para teklif edildi. Polisler bu parayı kabul edip, suçluları salıverdi. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği’nde çalışan görevli polisler  G.Y. (44) ve M.D. (45), uzun süredir 8,5 yıl hapis cezalarının onanması ile aranan fakat bulunamayan suçlu iki kardeş S.Ç. ve G.Ç.’yi buldu. Daha sonra iki kardeşten gelen para teklifi sonucunda parayı alan polisler, suçluları bıraktı.

Banka hesapları açık verdi

Olayın olduğu 1 Kasım tarihinden sonra 19 Kasım tarihinde tekrar yakalananlar suçlulardan bir kez daha yüklü miktar para alıp, karşılığında karakola teslim edilmeyen suçlular tarafından banka hesaplarına yatan paralar ile polis memurları açık verdi. Memurların hesaplarında oluşan para artışını farkeden bölge amirliği tarafından ilgili yerlere bilgi verildi. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Memur Suçları Birimi çalışanları harekete geçti. Yapılan çalışmalar ile bulunan iki polis memuru G.Y. ve M.D. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. 

Polisler kayıplara karıştı, suçlularla birlikte aranıyorlar

Yalnız banka hesap artışlarından şüphelenilen beş polis olduğu ve henüz ikisinin yakalandığı aktarılırken, diğer üç polis için arama kararı çıkarıldı. Suçlular ise kayıplara karıştı. İki suçlu S.Ç. ve G.Ç.'nin hapis cezası kararı ile aranması devam ediyor, üç polis memurununda suça karışması şüphesiyle arandığı ve adliyeye kısa zamanda sevk edileceği bildirildi.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti