CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir’e geldi

Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir Aydınlanma Buluşmasına katılmak için Eskişehir’e geldi. Kılıçdaroğlu önce Batman’da el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Neşet Gök’ün baba evini ziyaret etti. Daha sonra programa katıldı. Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir’e geldi
CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir’e geldi Handan Masina

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Kuşak Köy Enstitüler Derneği Eskişehir Şubesi’nin düzenlediği ‘’Eskişehir Aydınlanma Buluşması’’na katıldı. Etkinlik Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Buluşmaya Eskişehir Büyük Şehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ve dernek üyeleri katıldı.  

EĞİTİMDE GELDİĞİMİZ NOKTA FELAKET 

Programda konuşma yapan CHP lideri; ‘’  Eğitim gibi önemli bir konuda sizlerle birlikte olduğum için mutluyum. Geleceğe atılacak en güzel adım eğitim. Köy Enstitüleri bizim tarihimizde eğitim denildiğinde ilk akla gelen kurumdur. Gelişmiş ülkeler bizim Köy Enstitüleri modelimizi örnek alıyor. İçimizde bu kurumda yetişip önemli yerlere gelmiş insanlar var. Daha önce Türkiye’nin 5 temel sorunu var demiştim. Bunlardan 5’incisi eğitim. Eğitim bir sorun yumağı haline gelirse muasır medeniyetler seviyesine çıkılmaz. Anne babalar çocuklarının iyi eğitim almasını istiyorlar ama eğitimde gediğimiz nokta felaket halde. 1 milyon 890 bin çocuğumuz okulla buluşamadı. Bu hafife alınacak bir rakam değil.’’ ifadelerini kullandı. 

MODERN ŞEHİR ESKİŞEHİR 

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine şunları da ekledi. ‘’ Eskişehir çok modern bir şehir. Eskişehir’e her geldiğimde büyük bir memnuniyet duyuyorum. Yeşillikler, sanat eserleri muazzam. Eskişehir’i, Bursa ile Ankara arasında bir vaha olarak görüyorum. Yapılanlar ile Eskişehir çölde bir vaha oldu. Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum.’’ dedi. 

Kılıçdaroğlu Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yaptığı açıklamada Yılmaz Büyükerşen’e ‘’Hocam Eskişehir size teslim.’’dedi. 

Aydınlanma Buluşması Köy Enstitüleri Kemal Kılıçdaroğlu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AVM'de iki grup birbirine girdi
AVM'de iki grup birbirine girdi
Korkutan Deprem
Korkutan Deprem