Eskişehir'de ulaşıma yapılan zam tepki çekti

Küçük ama güzel şehir Eskişehir mega kentlerle yarışıyor. Her manada geride kalmamaya özen gösteren şehirde ulaşım zammı herkesi şaşırttı.Büyük şehirlerle benzer fiyatlarda olan ulaşım ücreti hayrete düşürdü. Yapılan diğer zamların faturası Eskişehir halkına ve öğrencisine kesildi.

Eskişehir'de ulaşıma yapılan zam tepki çekti
Eskişehir'de ulaşıma yapılan zam tepki çekti Baran Tezdönen

Eskişehir'de ulaşıma zam geldi. Yapılan zam ile vatandaş tepki gösterdi. Eskişehir haberleri aracılığıyla ulaşım ücretlerinin mega şehirlerle aynı olması herkesi şaşırttı. 

KISA MESAFEDE ZAM MAĞDUR ETTİ

Eskişehir Büyükşehir'e bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi olan UKOME , şehir içi ulaşımda yüzde 25-30 oranında mega kentlere benzer zam yaptı. Fakat Eskişehir'de olan kısa mesafede alınan o ücret tepki çekti. Mega kent İstanbul'da öğrenci 1.25 iken küçük Eskişehir'de 1.60 olan yüksek miktarda yapılan ulaşım zammı herkesi mağdur etti. Kısa mesafede alınan yüksek ücret tepki çekmeye devam ediyor.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLACAK

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Eskişehir Tüketiciyi Koruma Derneği Şube Başkanı Av. Dilek Gündoğan, ''Başta öğrenciler olmak üzere tüm tüketiciler mağdur olacak. Özellikle öğrencilerimiz sıkıntı yaşayacak. UKOME'nin yaptığı zam oranı dudak uçuklatır cinsten oldu. Yapılan ulaşım zamı ile ne göz önünde bulunduruldu bilemiyoruz. Yapılan diğer zamların faturası tüketiciye ve öğrenciye kesilmemelidir. En azından gidilen durak kadar ücret kesilmesinde fayda var. En azından bu yapılabilir'' dedi. 

İSTANBUL'DA BİLE BU KADAR PAHALI DEĞİL

Ulaşımın İstanbul'dan daha pahalı olduğunu söyleyen Fatmanur ''Eskişehir küçük bir yer ve ben öğrenci değilim. öğrenciliği bitti. Istanbul'da yaşarken ve öğrenciyken 1 ve 1.25 basıyordum. En fazla 2-3 lira basıyordum fakat İstanbul büyük şehir bir uçtan diğer uca gidiyordum. Eskişehir için bu zam çok fazla oldu. Eskişehir'e ilk geldiğimde burası makul geliyordu fakat ne değişti bilmiyorum.Dolar mı etkiledi? Fakat yapılan zam çok fazla geldi'' şeklinde vurguladı.

 

ES ulaşım zamı Eskişehir haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de kungfu sporcusunun işlediği 3. cinayet ortaya çıktı
Kayseri'de kungfu sporcusunun işlediği 3. cinayet ortaya çıktı
Kırıkkale'de yaşayan yaşlı kadın ölü bulundu
Kırıkkale'de yaşayan yaşlı kadın ölü bulundu