Hayvan dostlarımız ETOS ile mutlu

Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS), 4 Ekim “Dünya Hayvan Hakları Gününde" çeşitli kurum ve derneklerle birlikte stant açarak Eskişehirlileri hayvan hakları konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Hayvan dostlarımız ETOS ile mutlu
Hayvan dostlarımız ETOS ile mutlu Fırat

Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS), 4 Ekim “Dünya Hayvan Hakları Günü" çerçevesinde çeşitli kurum ve derneklerle birlikte stant açarak Eskişehirlileri hayvan hakları konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

ETOS ekibi Eskişehir'de bir alışveriş merkezinde çeşitli fotoğraflar ve el dövizleri ile hayvan hakları konusunda uyarılarda bulundu. Ziyaretçilere konuşma yapan Dernek Başkanı Nihal Bağcı, “Son yıllarda hayvan sevgisinin dikkat çekecek kadar arttığını, hayvanlara yapılan eziyet ve istismarın artık toplum tarafından çok büyük bir tepki ile karşılandığını, hayvanlarında yaşam önünde eşit doğduklarını ve var olma hakkına sahip olduklarını” konuşmasında belirtti.

Bağcı ayrıca “1978 yılında UNESCO tarafından ilan edilen “Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni oluşturan 14 madde ile hayvanların artık tüm Dünya da koruma altına alındığını” belirtti. Derneklerinin “Çevre ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu” üyelerince hazırlanan paketlerde yaklaşık 30 kg. hayvan maması stantını ziyaret eden hayvan dostlarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Sokak hayvanlarının beslenebilmesi için hazırlanan “Mama Kapları” da stantta gelenlerin ilgisini çekti.

etos hayvan hakları
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum