Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi 20. yılını kutladı

Tepebaşı Belediyesi'nin ilk kurucu belediyeler arasında yer alarak hayata geçirdiği Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi, 20. kuruluş yılını kutladı.

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi 20. yılını kutladı
Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi 20. yılını kutladı Gizem Zalimalioğlu

 

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde  Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi'nin 20. kuruluş yıl dönümü, düzenlenen Genel Kurul Toplantısında kutlandı. Gerçekleştirilen etkinliğe, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın yanı sıra Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Serpil Çamoğlu, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi'ne ilikşin yaptığı konuşmada “Bizim bu işlere adım attığımız dönemde, Sağlıklı Şehirler'e girmek üzere formaliteler ve üye olmak çok zordu. Melih Savaş ile birlikte başlattık ve nihayetinde üye olduk. Tepebaşı Belediyesi'nin Avrupa'yla ilk tanışması da böylelikle oldu. Hep ciddiye aldığımız için hem Türkiye'de hem Avrupa'da Tepebaşı Belediyesi'nin sağlıklı şehirlerde ayrı bir yeri var. Yasayla kent konseyleri kurulmaya başlandı. Ama bizimki hem yerelde hem yurt dışı kaynaklı olduğu için farklı bir özelliği var. Türkiye'deki ilk kurucu belediyeden birisi olduk. 10 tane kurucu üye belediye var, bunların ilk üçü Bursa, Tepebaşı ve Yalova. Tepebaşı halkının da bu işi ciddiye alması, bundan sonra daha iyi noktaya götüreceğinin de en güzel göstergesi. Tepebaşı'nda günün 2. hayatı başlıyor. Her yerde söylerim; kent bir organizma gibidir. Gece gündüz nefes alırsa yaşar. İnsanların sokakta bulunması, yaşaması çok önemli. Bu kentte nefes alıp vermek çok güzel. Temiz demokrasi rüzgarını içimize doldurmak çok güzel, sizlerle birlikte yaptık bize destek verdiniz. Biliyorum, destek vereceksiniz ve yine özgür bir kent, Cumhuriyet kenti olacağız” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte, yapılan konuşmaların ardından genel kurullarda şimdiye kadar seçilen, emeği geçen ve sonra da gönüllü olarak çalışmalara katılan yönetim kurulu üyelerine plaket takdim edildi. Etkinlik 20. yıl pastasının kesilmesi ile birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Eskişehir Kent konseyi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı