Sevinç gözyaşları, Şehit annesi ineklerine kavuştu

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nurettin Öztürk'ün ailesinin 12 ineği dolandırıcılara kaptırılmıştı. Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde oturan şehit ailesinin inekleri 24 saat içerisinde bulunarak, aileye geri teslim edildi.

Sevinç gözyaşları, Şehit annesi ineklerine kavuştu
Sevinç gözyaşları, Şehit annesi ineklerine kavuştu Gizem Zalimalioğlu

Kars'ın Kağızman ilçesinde 2015 yılında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nurettin Öztürk'ün ailesi ineklerine kavuşmanın sevincini yaşıyor. iddiaya göre, ineği internet üzerinden satışa çıkarması sonucu  dolandırıcıların kurbanı olan şehit annesi Elife Öztürk, ineklerine kavuştuğu için bu kez sevinç gözyaşları döktü. Çankırı'ya götürülen inekler 24 saat içinde jandarma tarafından aileye teslim edildi. Anne Öztürk, ineklerinden süt sağmanın mutluluğunu yaşadı. İnekler bakımsız kaldığı için aile tarafından veteriner çağrılarak sağlık kontrolleri yapıldı.

“Tüm devlet büyüklerimizden Allah razı olsun. Sebep olanlardan razı olsun. Ben oralarda felç olacaktım. Yavrularımın eli belada kalacak diye korktum. Kamyona yüklemişler ağırlardan tek tek toplamışlar. Kaymakamım, valim, jandarmalar, hepsi seferber olup getirdiler. Kurban olurum ben onlara. Allah, ne muratları varsa versin. Hırsız bunlar. Ben onlardan şikayetçiyim. Mallarım ölü geldi sanki. Benim mallarımın her yeri ezik. Sütten de kesilmişler. Birinden az bir şey alabildim. Herkese teşekkür ederim” sözleriyle ineklerine kavuştuğunu duyurdu.

  Şehit babası Habip Öztürk, "Sayın valim, kaymakamım ve jandarma sağ olsun. Bu şebeke ele geçirildi. Önce    onlar yakalandı. Sabah da mallarımız bulundu, arkadaşlarla gönderdiler. Devlet büyüklerimizden Allah razı       olsun” diyerek teşekkürlerini iletti.

  Yapılan suç duyurusunun ardından harekete geçen Kırıkkale ve Çankırı valiliğinin çalışmaları sonucunda     Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri, süpheli şahısları Çankırı ilinde   yakaladı.  Gözaltına alınan F.Ş., A.K. ve F.K. jandarma tarafından Sulakyurt ilçesine getirilerek adliyeye sevk     edildi.  

Kırıkkale Çankırı Dolandırıcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı