AÖF kayıt yenileme kayıt yenileme nasıl yapılır

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri bu hafta itibariyle başlıyor ve harç ücretlerini ödemek için yapılacak banka işlemleri değişti. Yeni bir döneme başlangıç yapacak öğrencilerin ne yapması gerektiğini uyumhaber.com aracılığıyla aktaracağız.

AÖF kayıt yenileme kayıt yenileme nasıl yapılır
AÖF kayıt yenileme kayıt yenileme nasıl yapılır Dilan Aşar

2018-2019 AÖF kayıt yenileme işlemleri bu hafta itibariyle başlıyor. Kayıt yenileme yapacak öğrenciler ders seçimi yapabilecek. Ders seçimi http://aof.anadolu.edu.tr adresi aracılığıyla yapılacak.   Seçilen dersler doğrultusunda ücreti yatıracak. Ödeme işlemi yapılmadan önce ekle-sil işlemi yapılabilecek. Ziraat bankası aracılığıyla 3 şekilde ödeme yapılabilecek. Verilen bilgi doğrultusunda dijital eğitime geçildiği için baskı ve kâğıt maliyetleri öğrenciye yansımayacak. Harç ücretinde yükselme değil düşüş Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından sağlanacak.   

HANGİ BANKA ARACILIĞIYLA ÖDEME YAPILACAK 

Kredi kartı veya banka kartıyla ödeme yapılacak ödeme son güne bırakılmadan yapılmalıdır. Provizyon işlemleri nedeniyle yapılmayabilir. 3 şekilde ödeme yapılabilir: İnternet Bankacılığı ile Ödeme, ATM’den Ödeme ve Mobil Bankacılık ile Ödeme. Yapılan ödeme sonrası ders seçiminde değişiklik yapılamayacağı AÖF tarafından vurgulandı.  

E-METERYALE GEÇİŞ HARÇ ÜCRETİNİ DÜŞÜRDÜ 

AÖF tarafından verilen bilgiye göre, e-materyale geçiş harç ücretlerini düşürdü. Geçen sene 275 TL olan ücretler e-materyale geçişle 225 TL’ye düşürüldü. Kâğıt ve baskı maliyetini öğrenciye yansıtmak istemeyen AÖF E-materyale geçiş yaptı. Bu sayede doğaya verilen zararı da en aza indirmek amaçlandı. E-Kampüs Sistemi ile dijital kitaplar kullanılıp doğaya zarar engellenecek ve kamu kaynakları da verimli kullanılmış olacak şeklinde açıklamalarda bulundular. 

AÖF Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi