Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs'ta

Darüşşafaka, Annesi veya babası hayatta olmayıp, başarılı olmasına rağmen, yetersiz maddi olanaklar sebebiyle çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın 2019 yılı sınavı 26 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. Sınav için son başvuru tarihi 20 Mayıs.

Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs'ta
Darüşşafaka sınavı 26 Mayıs'ta Gizem Zalimalioğlu

24 ilde düzenlenecek sınavlarda başarılı olan ve gerekli şartları yerine getiren öğrenciler, 8 yıl boyunca Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek. Eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla 1863 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka Cemiyeti, binlerce çocuğun hayatını değiştirmeye devam ediyor. Babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız, yatılı ve nitelikli eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2019 yılı sınavı, 26 Mayıs’ta Türkiye’nin 24 ilinde düzenlenecek.

Sınava; anne veya babasını kaybetmiş, ailesinin maddi durumunun adayın öğrenimini sürdürmesine izin vermediği adaylar başvurabiliyor. Öğrencinin ayrıca 2008 ya da daha sonraki yıllarda doğmuş olması; 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilkokul 4’uncu sınıfta bulunması bekleniyor. Sınav; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin her ilinden başvuru kabul edilecek. 24 il dışından sınava katılacak öğrencilerin ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları tüm ulaşım masrafı karşılanacak.

Sınava katılmak isteyen adayların başvuru evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu’na 20 Mayıs’a kadar elden veya posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünün ardından ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek.

 
 
 

 

Darüşşafaka Türkiye Eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı