Okan Kurt cezasını ödeyemezse hapse girecek

Demet Akalın’la boşandıktan kısa bir süre sonra yeniden barışan Okan Kurt, yargılandığı karşılıksız çek davasında ceza aldı. Kurt, eğer mahkemenin verdiği 5 milyon 267 bin TL’lik adli para cezasını ödeyemezse hapse girecek.

Okan Kurt cezasını ödeyemezse hapse girecek
Okan Kurt cezasını ödeyemezse hapse girecek Gizem Zalimalioğlu

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; MARTAŞ Nakliyat şirketinin hissedarları olarak Okan Kurt, babası Abdi Kurt ve kardeşi Ozan Kurt yargılandıkları davada ceza aldı. Görülen karşılıksız çek davasında ünlü isim ve aile üyelerine para cezası verildi.

Çekler karşılıksız çıktı

Olay konkordato talebinde bulunan Martaş Nakliyat Turizm İnşaat Tarım Ürünleri şirketinin 6 çeki bir akaryakıt dağıtım şirketine verilmesi ile başladı. Verilen çekler karşılıksız çıkınca İstanbul Anadolu 9. İcra Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Şirket avukatı Mustafa Büyükbaş’ın hazırladığı dava dilekçesinde, üç sanığın cezalandırılmaları istendi. Kurt ailesi adına dosyaya savunma sunan avukat Mehmet Durmaz ise, Martaş Nakliyat’ın konkordato sürecinde olduğunu aktararak, bu davanın sonucunun beklenmesi talebinde bulundu.

5 milyon ceza kesildi

Mahkeme taraflarının savunma ve delilleri alınması ile birlikte önceki gün ikincisi yapılan duruşmada karar verildi. Heyet üç sanığa 5.267.500 TL adli para cezası verdi. Paranın ödenmemesi halinde, adli para cezası hapis cezasına dönecek. Üç sanık 6 çek için toplam 9 bin gün hapis yatacak. Mahkeme ayrıca, baba Kurt ve oğullarına çek düzenleme yasağı da getirdi.

Okan Kurt para cezası
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor