Kar ve fırtına hayatı felç etti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları ile birlikte Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kar ve fırtına etkisini göstermeye başladı. Marmara Denizi'nde fırtınanın şiddeti 75 kilometreye ulaştı, bu sebeple yerli ve yabancı bandıralı çok sayıda şilep ve tanker, rotaları Tekirdağ sahillerine çevrilerek demirlendi.

Kar ve fırtına hayatı felç etti
Kar ve fırtına hayatı felç etti Gizem Zalimalioğlu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından sabah saatlerinde Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa'da kar ve fırtına etkili olmaya başladı. Kar yağışı ve fırtına ile karşı karşıya kalan sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Öte yandan Marmara Denizi'nde de hızı 75 kilometreye ulaşan fırtına hayatı durdurdu. Yerli ve yabancı bandıralı çok sayıda şilep ve tanker, rotalarını Tekirdağ sahillerine çevirdi, burada ulaşım araçları demirlendi. Fırtına, balıkçıları da olumsuz etkilemeye devam ediyor, çok sayıda balıkçı teknesi bugün denize açılamadı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarılarda "Marmara'da rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 ( 90 km/sa ) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Pazar günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Marmara’da görülecek kar yağışlarının Tekirdağ, Kırklareli’nin kuzey ve doğu ilçeleri, Edirne’nin güney ilçeleri; doğu ilçeleri başta olmak üzere Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in Gönen, Balya ve Edremit ilçesinin yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli (5-20 cm) olması bekleniyor" denildi.

Tekirdağ kar ve fırtına Marmara Bölgesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor