Bakan Soylu'dan yaya geçidi açıklaması

Trabzon'un ilçelerinde düzenlenen mitinglerde katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik kazalarına değinerek yaya geçitlerinde önceliğin vatandaşa ait olacağının müjdesini verdi.

Bakan Soylu'dan yaya geçidi açıklaması
Bakan Soylu'dan yaya geçidi açıklaması Mehtap Erdoğan

Belediye başkan adaylarına destek amacıyla 31 Mart yerel seçimlerinden önce Trabzon’un ilçelerini ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman soylu, Sürmene ilçesinde partisi tarafından gerçekleştirilen mitingde vatandaşlara hitap ederek, ışık olmayan yay geçitlerinde önceliğin vatandaşa ait olduğuna değindi. Bakan Soylu konuya ilişkin, “Şimdi hazırlıklarını yapıyoruz. Siz 1 Nisan’dan sonra görün yaya geçitlerine yaklaştıklarında frenlere nasıl basacaklar” şeklinde açıklama yaptı.

Gündeme ilişkin konuşmalarının ardından Yomra ilçesine geçen Bakan Soylu, mitingde trafik kazalarına ilişkin konulara değindi. Soylu, "Bana kızıyorlar trafikle mücadele ediyorum' diye. Yılın 3’te birinde 7 bin 427 kişi kaybettik. Orta ölçekte bir Anadolu nüfusu kadar. Hakikaten çok çalıştık. Neler yaptığımızı anlatmaya çalışsam buradaki konuşmaya yetmez. Çok çalışıyoruz. Yaya trafiği ile ilgili yasa çıkardık. Bizimkiler kırmızı ışıkta da geçmeye çalışıyorlar. Araçlar duracak diyorlar. Onu onun için çıkarmadık. Kırmızı, sarı yeşil ışığa herkes uyacak. Bir de taksicilere, arabalara fırça atıyorlar. 'Dur Bakan böyle bir şey söyledi' diyorlar. 'Biz geçeceğiz' diyorlar. Okulların önünde olmayan ışıklarda geçiş hakkı bundan sonra yayalarındır. Şimdi hazırlıklarını yapıyoruz. Siz 1 Nisan’dan sonra görün yaya geçitlerine yaklaştıklarında frenlere nasıl basacaklar. Dünyanın modern ülkelerinde de bu böyle. Çocuklar karşıdan karşıya geçerken korkmayacaklar" ifadelerinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon mitingi yaya geçitleri sorunu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor