Hindistan’dan Amerika’ya Gelin Dayağı

Devbir Kalsi (33), babası Jasbir Kalsi (67) ve annesi Bhunpinder Kalsi (61) ile birlikte Florida eyaletinde karısı Silky Gaind'i dövme suçundan tutuklanarak pasaportlarına el koyuldu.

0
Devbir Kalsi Jasvir Kalsi Bhupinder Kalsi
Devbir Kalsi Jasvir Kalsi Bhupinder Kalsi

Devbir Kalsi (33), babası Jasbir Kalsi (67) ve annesi Bhunpinder Kalsi (61) ile birlikte Florida eyaletinde karısı Silky Gaind’i dövme suçundan tutuklanarak pasaportlarına el koyuldu.

Devbir Kalsi’nin anne ve babası gelinlerine disiplin dersi vermek amacıyla tam 14 bin km yol kat ederek Amerika’nın Florida eyaletine geldiler ve gelinlerini darp ettikleri için polis tarafından tutuklandılar. Hint geleneklerine göre yaşamayan gelinleri Silky Gaind‘in kendi ülkelerinde bir gelenek olan disiplin ve öğüt adı altında bir derse ihtiyacı olduklarını düşündükleri için oğullarının çağrısına uyarak Amerika’ya geldiler ve gelinleri birçok darp ile yara izi içinde bıraktıkları için güvenlik güçleri tarafından alıkoyularak pasaportlarına veda ettiler.

1 ay boyunca aynı evde yaşayan 4’lü sadece dayak ve darp ile kalmayarak zaman zaman gelinlerinin boğazına bıçak dayayıp ölümle tehdit ettiler. Gelinleri Gaind ise evde bir süredir zorla alıkonulduğu gerekçesi ile hem eşi hem de eşinin ailesinden şikayetçi olarak özgürlüğüne kavuşmuş oldu. Aile polisin eve girmesini engellemeye çalışarak, ilk giden ekibe büyük zorluklar çıkarttıkları için ekip destek çağırmak zorunda kaldı.

Çıktıkları mahkemede Gaind eşinin veya ailesinin kendisini öldürmesinden korktuğunu, daha önce polisi aramamasının nedeninin ise bu olduğu açıkladı. Eşi ve ailesine darp, hürriyete engel olma ve müessir fiil suçlamaları yöneltildi. Aynı zamanda çiftin bir yaşında bulunan kızları çıkan arbede sırasında yüzüne darbe aldığı için Bgunpinder Kalsi hakkında çocuk istismarı yüzünden de dava açıldı. Gaind polisi değil ailesine haber verebildiğini açıklayarak eğer polis kısa bir süre daha gelmeseydi hem kendim hem de kızım için çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilecekti dedi. Kalsi ailesi şuan Hillsborogh Hapishanesi‘nde tutuluyorlar ve ailenin 3 bireyinin de kısa süre içerisinde sınır dışı edileceği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here