Benim Filmim Hangisi Olabilir

0

Birisi bize “ne zaman film izlemeli ? “diye bir soru ile karşımıza gelirse vereceğimiz cevap acaba ne olurdu. Film  izle diye bir cümlenin zaman aralığı nasıl belirleyebiliriz acaba. Daha doğrusunu söylemek gerekirse ” film izlemenin bir vakti var mıdır “ sorusunu sormak daha mantıklı olacaktır. Benim için bu sorunun cevabı evet tabi ki de. Neden diye sorarsanız bir kitap okumanın, bir spor etkinliğinin, ders çalışmanın, çalışmanın, gezmenin nasıl uygun bir zamanı varsa film izlemenin de bir o kadar uygun zamanı vardır. Benim için en uygun zaman akşam ve kendimi en rahat hissettiğim zamandır.

Karanlık bir ortam benim için vazgeçilmezdir. Karanlık  bir ortam film izlemek için neden bu kadar önemli derseniz çünkü ; bir filmi izlerken onu en iyi yaşayabilmenin yolu film izlerken dış ortamla olan bağımızın en az düzeyde olmasına bağlıdır. Bunu duyduğunuzda in 7D film izle dediğinizi duyar gibiyim. Evet benim için en iyi film en çok içinde gezebildiğim filmdir. Karakterle beraber maceraya atılıp , korkup, duygulanıp,yalnız kalıp, düşünüp hatta onlarla beraber üzüldüğüm bir film izleyip yaşamak isterim.

Bir filmin sizi  ne kadar içine alıp farklı dünyalar götürebilmesi , kendi içinde ne kadar yaşatıp ne kadar etkileyebildiği kadarıyla ölçülebilir. Eğer bir film bunları size yaşatabilmişse, bu film sizin için tam bir biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here