Metin Akpınar'a Soruşturma! Savaşa çağrı yaptı iddiası...

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ünlü oyuncu Metin Akpınar'a soruşturma başlatıldı. İşte detaylar...

Metin Akpınar'a Soruşturma! Savaşa çağrı yaptı iddiası...
Metin Akpınar'a Soruşturma! Savaşa çağrı yaptı iddiası... Gizem Zalimalioğlu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen haber sevilen oyuncu Metin Akpınar hayranlarını üzdü. Şaşırtan olay bağlamında savcılık tarafından ünlü sanatçı Akpınar'a soruşturma açıldı. Sevenlerini şaşırtan soruşturmanın ise içeriği ne? Akpınar ne ile suçlanıyor? İşte detaylar...

Şok eden soruşturma haberi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan edinilen bilgiye göre yılların oyuncusu Metin Akpınar'a soruşturma başlatıldı. Peki neden?

Ünlü sanatçı savaşa davet mi etti?

Kendisine açılan soruşturma kapsamında, ünlü oyuncu Akpınar'ın, darbe ve savaş çağrısında bulunduğu ve kamuoyunu galeyana getirdiği öne sürüldü. Soruşturma ise bu anlamda İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar talimatı ile verildi. 

Akpınar'ın darbe yanlısı konuşmalar yaptığı öne sürüldü

Oyuncu Metin Akpınar, bir televizyon kanalına konuk olmuştu. Katıldığı televizyon programında iç savaş ve darbe hakkında bazı konuşmalar gerçekleştirmişti. Bu alanda yaptığı konuşmalar ise darbeye ve savaşa davet niteliğinde değerlendiriliyor. Akpınar, milyonlarca insanın önünde yaptığı konuşma ile darbe yanlısı olduğunu mu aktardı? Savaşa çağrı yaptığı iddiası doğru mu? Bunların cevaplarını ise soruşturma kapsamında adli makamlardan alınan bilgilere göre sizlere aktaracağız.

metin akpınar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.