ADS
Son Dakika

Nurettin Yıldız Kimdir ? Kadınları hedef alan Yıldız yırttı

Yaptığı açıklamalar ile kadınları hedef alan Nurettin Yılmaz kimdir ? Nurettin Yıldız en son kadınlar 90 km den hızlı araba süremez demişti. Nurettin Yıldız çıktığı mahkemede dava hakkında kovuşturmaya gerek yok kararı çıktı.

Yaptığı açıklamalar ile kadınları hedef alan Nurettin Yıldız kimdir ? Nurettin Yıldız en son kadınlar 90 km den hızlı araba süremez demişti. Nurettin Yıldız çıktığı mahkemede dava hakkında kovuşturmaya gerek yok kararı çıktı. Nurettin Yıldız kadınları hedef alan açıklamaları ile çok kez gündem olmayı başarmıştı. Kadınları hedef alan bu açıklamaları yargıya taşındı. Nurattin Yıldız hakkında kovuşturmaya gerek yok kararı çıktı.

Nurettin Yıldız ilk olarak kız çocukları hakkında yaptığı açıklama ile çok gündem olmuştu. Altı yaşındaki kızlar evlenebilir açıklaması sosyal medyada kısa sürede herkesin tepkisini çekmişti. Nurettin Yıldız Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı Nureddin Yıldız’ın, bir kadından gelen “Ehliyet alsam araç kullansam günah mı olur?” sorusuna verdiği cevapla da tepki toplanmıştı.

Nurettin Yıldız bu soruya, “Dinimizin hükümleri açısından tek sorun kadının direksiyonun başında yanında mahremi yokken 90 km’den fazla araç kullanmasıdır. Çünkü Peygamber Efendimiz kadının 90 km’den fazla bir yere bir tane iki tane üç tane kadın da olsa yanında mahremi olmadığı sürece gitmesini yasaklamıştır. Mesela İstanbul’dan Bolu’ya tek başına bir hanımefendi araç kullanarak veya başka bir bayanın aracına binerek gidemez” şeklinde yanıt vermişti.

SOLUĞU MAHKEMEDE ALDI

Bu açıklamalarından sonra Alaettin Türkoğlu, avukatı Begüm Gürel aracılığıyla “Kadını aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu” ile Beykoz Nöbetçi Cumhuriyet Başsavcılığı’na 23 Eylül 2019 tarihinde şikâyette bulundu.

KOVUŞTURMA YAPILMASINA GEREK YOK KARARI ÇIKTI

Savcılık ise, 3 Ekim 2019 tarihinde verdiği karar Nureddin Yıldız hakkında “kavuşturma yapılmasına yer olmadığı” şeklinde karar verdi. Nurettin Yıldız’ın, kadınları hedef alan bu sözleri nedeniyle yargılanmasına gerek görülmedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı