Başkan Ahmet Ağaoğlu transfer açıklaması yaptı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, katıldığı canlı yayında Yusuf Yazıcı hakkındaki önemli transfer gelişmelerini bildirdi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu transfer açıklaması yaptı
Başkan Ahmet Ağaoğlu transfer açıklaması yaptı Mehtap Erdoğan

Genç yıldız Yusuf Yazıcı’ya gelen transfer teklifini Tranzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, katıldığı canlı yayında açıkladı.

Tranzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu TRTSpor’da canlı yayına  katılarak önemli bir transfer açıklamasında bulundu. İngiliz ekibi Cardiff'in Emiliano Sala'dan önce Yusuf Yazıcı için Trabzonspor’a teklif götürdüğünü belirtti.

Trabzonspor başkanı Ağaoğlu, Abdülkadir ile Yusuf Yazıcı’ya teklifler olduğunu anlattı. Son teklifin ise Premier Lig kulübünden Antalya’dayken geldiğini de belirtti. Başkan Ağaoğlu, “Cardiff istedi. Biz sezon sonuna kadar gönderemeyeceğimizi söyledik. Sezon bittikten sonra hazirandan sonra görüşürüz deyince, hayatını kaybeden Sala’ya yöneldiler.. Enterasan bir hikaye” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamalarından sonra Galatasaray karşılaşmasına da değinen Ağaoğlu, "Israrla söylediğim bir şey var. Fatih hoca dün mesela basın toplantısında, benim bir hedefim var, programım var ben bu hedefe ve programa böyle bir oyuncu kadrosuyla hazırlanıyorum. Bu tasarruftur. Bunu eleştiremezsiniz. Trabzonspor kulübünün politikası var. Kulüp, ruhunu benimsemiş takım ruhunu benimsemiş, takım için mücadele eden tecrübeli yerli veya yabancı oyuncularla Trabzonspor kendi alt yapısından yetiştirdiği başarılı olacaklarına inandığı genç oyuncuları bir bütün haline getirip, yola buradan çıkıyor. Bu da kulüp politikası bunu da kimse eleştiremez. Hedefinize gidersiniz, yakalarsınız veya yakalayamazsınız o zaman sizin bu politikanız eleştirilebilir. Bu politika başarılı bir şekilde yürüyorsa, Galatasaray açısından yürüyor, Başakşehir’in ensesine yapışmış durumda. Bizim açımızdan Başakşehir maçında hakem kararları ve VAR kararları, Galatasaray maçında hakem kararları ve VAR kararlarına rağmen biz hala bu mücadeleye bu şekilde devam ediyoruz. Çok kırılgandır bu yaş gurubu. Bir olur, iki olur, 3 olur. Allah korusun bunlar ardı ardına gelmeye başladığı zaman ki ben bunu yaşadım. Aynı şekilde hakem hatalarıyla saha kapamalarla, biz Trabzon’dan bir çıktık, 2 ay sonra döndük. Burası çok kırılgan. Bu çocuklar kolay mı yetişiyor? Ekonomisi batmış, kadro maliyeti 37 milyon euro olan, şampiyonluk için yola çıkmış ama 6 senedir UEFA kupasına katılmamış bir kulübü teslim alıyorsunuz. Bir taraftan bunlarla mücadele ederken radikal bir değişikliğe gidiyorsunuz” şeklinde açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Yusuf Yazıcı transferi Başkan Ahmet Ağaoğlu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar