5 kişinin ölümüne sebep olan katilden çarpıcı ifadeler

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde sevdiği kızı alamadığı için 5 kişiyi öldüren cinayet zanlısı Fırat Yurdakul, SEGBİS sistemi üzerinden duruşmaya katılarak kan donduran ifadelerde bulundu.

5 kişinin ölümüne sebep olan katilden çarpıcı ifadeler
5 kişinin ölümüne sebep olan katilden çarpıcı ifadeler Gizem Zalimalioğlu

Sivas’ın Şarkışla ilçesi Ortaköy’de 22 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olayda cinayet zanlısı Fırat Yurdakul, sevdiği kızla evlenmesine mani oldukları gerekçesiyle 5 kişiyi öldürdü. Kızın babası Tarık Esen, annesi Cennet Esen, kızın dedesi İbrahim Esen, köyde bulunan bakkal Celal Koral ve oğlu Taylan Koral’ı tüfekle öldürüp, çaldığı araçla kaçarken Kahramanmaraş’ta yakalanmıştı.Fırat Yurdakul'un yargısı bugün, Sivas 1.Ağır Ceza Mahkemesinde başladı. Duruşmaya olayda hayatlarını kaybeden Esen ailesinden katılan olmadı. Cinayet zanlısı ise yatmakta olduğu Trabzon Beşikdüzü T Tipi Cezaevi'nden SEGBİS sistemi ile katıldı. Koral ailesi ise avukatlarıyla birlikte duruşmanın yapıldığı salonda hazır bulundu.

İfadeleri kan dondurdu

Yurdakul, duruşma sırasında dikkat çeken ifadelerde bulundu. Zanlı Yurdakul, cinayetleri işledikten sonra çalmış olduğu bira, sigara ve öldürdüğü Celal Koral'a ait otomobille annesini görmek üzere Adana'ya giderken yakalandığını belirtti. "Pınar Esen ile evlenmek istediğini, durumu telefonla babasına anlattığında hakarete uğradığını belirtip, olay günü köye gidip yanına aldığı tüfekle ailenin yaşadığı eve yaklaştığını belirtti. Önce evin içerisindeki konuşmaları dinlediğini belirten cinayet zanlısı, bir anda kapıya çıkan Tarık Esen’i kendisine hakaret etmesi üzerine vurduğunu, tüfeği elinden almak isteyen Cennet Esen’i de vurduğunu, sevdiği kızın dedesi İbrahim Esen’i ise silah aradığını düşündüğü için vurduğunu" söyledi.

Bira almaya giti

Üç kişiyi vurduktan sonra hiçbir şey olmamış gibi tüfeği yol üzerinde bir yere bırakıp bira ve sigara almak için köy bakkalına gittiğini açıklamalarına ekleyen zanlı,  Celal Koral’ın birikmiş borçlarından dolayı kendisine borç bira ve sigara vermemesi üzerine tartıştıklarını, bu nedenle dönüp tüfeğini alarak Celal Koral’ı da vurduğunu açıkladı.

Ayrıca ifadesine göre,Yurdakul, Celal Koral’ı vurduktan sonra tüfeği oğlu Taylan Koral’a çevirdi. Zanlı önceden arkadaşı olan Taylan Koral’ın kendisine “Abi bana da mı kıyacaksın” diyerek kendisini öldürmemesi için yalvardığını ancak ona da ateş ettiğini belirtti.

Adana'ya kaçmak istedi

Beş kişiyi öldürdükten sonra bakkaldan bira, sigara, bir miktar para alarak öldürdüğü Celal Koral’ın aracını da çalarak köyden kaçtığını söyledi. Zanlı,  Adana’da yaşayan annesini son kez görmek için Adana’ya gitmek isterken Şanlıurfa’da güvenlik güçleri tarafından yakalandığını sözlerine ekledi. Beş kişiyi öldüren zanlı, hakim karşısında pişman olduğunu da dile getirdi. Duruşma diğer tanıkların da dinlenmesi için 14 Şubat 2019 tarihine ertelendi.

 

Sivas Cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı