Turkcell Vakfı faaliyete geçti

Turkcell’in yürüttüğü toplumsal fayda projelerini çatısı altında toplayacak Turkcell Vakfı, ilk mütevelli heyeti toplantısını gerçekleştirerek faaliyetlerine başladı. Vakfın kuruluş kararı 30 Mart'ta gerçekleştirilen genel kurul toplantısında hissedarların bilgisine sunulmuştu.

Turkcell Vakfı faaliyete geçti
Turkcell Vakfı faaliyete geçti Gizem Zalimalioğlu

Dezavantajlı bireylere ve topluma yatırım odaklı kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerine her yıl gelirlerinin yüzde 1’ine tekabül edecek bir bütçe ayıran Turkcell, bu alandaki faaliyetlerini bir çatı altında toplamak üzere güçlü bir daha adım attı. Kuruluş kararı 30 Mart tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında hissedarların bilgisine sunulan Turkcell Vakfı ile ilgili Resmi Gazete kararı 28 Ekim 2018 tarihinde yayınlanmıştı. Bugün yapılan ilk mütevelli heyeti toplantısıyla birlikte vakıf resmi olarak faaliyetlerine başlamış oldu. 

İlk mütevelli heyeti toplantısında vakfın mütevelli heyeti başkanlığına aynı zamanda Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmekte olan Ahmet Akça seçilirken, mütevelli heyeti başkan yardımcılığına Atilla Koç seçildi. Toplantı neticesinde oluşturulan vakfın yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: "Ahmet Akça (Başkan), Muhterem Kaan Terzioğlu (Başkan Yardımcısı), Ali Türk, Osman Yılmaz ve Banu Şensivas (Genel Sekreter)". 

"Hem ülkemize hem insanlığa hizmet edeceğiz" 
Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça binlerce yıllık vakıf müessesesinin toplumsal refahın artırılması noktasında kamu-özel sektör işbirliğinin nasıl olması gerektiğine dair dünyaya bir model teşkil ettiğine dikkat çekerken şunları söyledi: "Günümüz dünyası, yalnızca devletlerin sorumluluk almasıyla çözülemeyecek kadar karmaşık problemlerle mücadele ediyor. Bu anlamda tüm dünyadaki özel sektör temsilcilerine büyük görevler düşüyor. Biz de bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek projelerimizi daha güçlü, etkili, verimli, şeffaf ve daha yüksek fayda oluşturacak bir noktaya taşımak adına Turkcell Vakfı’nı kurduk. Bundan sonra her sene hissedarlarımızın da belirleyeceği çerçeve dâhilinde diğer yardımlarımız gibi Turkcell Vakfı’na da bağışta bulunulacak. Biz marka olarak ana faaliyet odağımız olan teknoloji alanında her zaman daha iyisinin mümkün olduğu inancıyla, en son teknolojilerle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Aynı anlayışı kurumsal sosyal sorumluluk stratejilerimize de yansıtarak Turkcell markasının gücünü ve güvenini de arkasına alan Turkcell Vakfı ile hem ülkemize, hem de tüm insanlığa hizmet etmeye devam edeceğiz". 

"Türkiye’nin teknolojide üreten ülke olması için çalışmaya devam edeceğiz" 
Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden bir marka olarak teknolojik hizmetlere erişimdeki uçurumun giderilmesine yönelik çalışmalar yapmak, dijital ürün ve hizmetlerin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve bu amaçlarla toplumun her kesiminin teknolojiden ve dijital imkânlardan faydalanması için projeler üretmek üzere yola çıktıklarını belirten Ahmet Akça sözlerini şöyle sürdürdü: "Vakfın çatısı altında ülkenin ve toplumun her alanda ihtiyaç duyduğu bilim insanlarının ve vasıflı işgücünün yetiştirilmesini sağlayarak bu suretle ülkenin istihdam imkânlarını artırıcı eğitim çalışmalarında bulunmak istiyoruz. Türkiye’nin teknolojide tüketen değil üreten ülke olması yolunda rol alacak öğrenciler ve öğretim elemanlarının yetişebilmesi için ekonomik, sosyal ve kültürel destek sağlamak üzere çalışacağız. Teknolojik girişim ve projelerin desteklenmesi amacıyla gerekli platformları ve yapıları kurarak bu girişimlerin daha büyük kitlelere ulaşmasını temin edeceğimize ve ihtiyacı bulunan projelere gerekli desteği vererek Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında da önemli katkıda bulunacağımıza inanıyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolandırıcıdan Şok Savunma!
Dolandırıcıdan Şok Savunma! "Zorla değil, kandırarak aldım"
Çevre yolunda at koşturdular
Çevre yolunda at koşturdular