Yağışlar için son dakika uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara, Ege, Batı Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla çevresiyle Antalya ve Burdur’un doğusu ve Isparta’nın güney kesimlerinde kuvvetli yağış olacak.

Yağışlar için son dakika uyarısı
Yağışlar için son dakika uyarısı Handan Masina

Sonbaharın gelişi ile başlayan mevsim rüzgarları ve yağmurları ülke genelinde yaşanmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Edirne, Kırklareli, İzmir, Aydın, Muğla ve Burdur’un doğusu ve Isparta’nın güney kesimlerde kuvvetli yağış meydana getireceğini belirtti.  

HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış etkili olacak. Yağışlar yarından itibaren etkisini sürdürecek. Hava sıcaklıkları ise batı kesimlerde 2 ila 4 derece arasında azalacak. Ülkemizin diğer yerlerinde sıcaklıklarla önemli bir düşüş olmayacak. Rüzgar’ın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli (40-60 kilometre/saat), Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli fırtına olması bekleniyor. 

Meteoroloji sağanak fırtına
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gerçekler Ortaya Çıktı!
Gerçekler Ortaya Çıktı!
Öldüğünü eve gelen tebligattan okudu
Öldüğünü eve gelen tebligattan okudu